fbpx

Grifs AG naujienos

Ragina neprarasti budrumo: šventiniu metu itin išauga vagysčių

Šventiniu laikotarpiu prekybos centruose apie 20 procentų padidėja vagysčių atvejų. Ilgapirščiai, naudodamiesi išaugusiais žmonių srautais, ne tik dar labiau įsidrąsina neva nepastebimai pavogti prekių iš lentynų, bet neretai pasinaudoja ir žmonių šventiniu išsiblaškymu pasisavindami jų turtą.

Nuo sviesto iki alkoholio

Apsaugos bendrovės „GRIFS AG“ duomenimis, artėjant gruodžiui iki pat Naujųjų vagys intensyviai ruošiasi šventėms – daugėja ne tik įsilaužimų į namus, bet ir vagysčių prekybos centruose.

„Šiuo metu stebime daugiau nei 20 procentų išaugusį vagysčių skaičių iš įvairių prekybos centrų. Tarp labiausiai vagiamų prekių patenka dešros, sūriai, lašiša, taip pat itin dažnai bandoma išnešti sviestą. Neatsilieka ir alkoholiniai gėrimai, parfumerija, kava“, – komentuoja Apsaugos departamento vadovas Žydrūnas Bukauskas.

Jis sako, kad tokiu laikotarpiu vagys paprastai dirba grupėmis. „Dažnas scenarijus, kai ateina trise. Vienas stebi apsaugos darbuotoją ir praneša bendrininkams telefonu, antras surenka prekes, nuneša į visiškai kitą skyrių, tuomet ateina kitas, susirenka tas prekes ir bando prasmukti nepastebėtas“, – tipinį scenarijų pasakoja Ž. Bukauskas.

Anot jo, visai neseniai pasitaikė ir tokių įžūlių atvejų, kai vagys bandė tiesiog perbėgti per kasą su vežimėliu, kuriame buvo 29 viskio buteliai, arba susikrovę į tašes virš 50 butelių skirtingų alkoholinių gėrimų.

Skaičiuojama, kad vagys vienu ypu išsineša apie 56 eurų vertės prekių. Dažniausiai tokias vagystes vykdo tie patys asmenys, bet šventiniu laikotarpiu atsiranda ir naujų veidų. „Stebina, kad pastaruoju metu kai kurie jų iš pažiūros jokiu būdu nepanašūs į vagis – tvarkingai apsirengę, atrodytų, nekeliantys jokių papildomų įtarimų“, – pasakoja Ž. Bukauskas.

Anot jo, vienas „etatinis“ vagis padaro apie 120-140 vagysčių per mėnesį, o gruodį jų būna dar daugiau.

Tyko išsiblaškiusių pirkėjų

Šventiniu metu ilgapirščiai ne tik intensyviai vagia prekes iš lentynų, bet ir pasisavina pirkėjų turtą.

„Šiuo laikotarpiu žmonės ieško dovanų, neretai skuba, paskendę savose mintyse ir sąrašuose, ką reikia nupirkti, vagys tuo intensyviai naudojasi. Juolab, kad didelėse masėse vagystes vykdyti kur kas lengviau. Gruodžiui atėjus iki pat švenčių žmonės kur kas dažniau kreipiasi į apsaugos darbuotojus ar tiesiai į policiją dėl pavogtų piniginių, krepšių, kuprinių, rankinių“, – komentuoja „GRIFS AG“ Apsaugos departamento vadovas.

Jis pasakoja, kad dažnas scenarijus, kai žmonių pinigines ilgapirščiai ištraukia iš prasegtų rankinių, kuprinių ar tiesiog laikomas po pažastimi. Neretai vagys ir tiesiog lengvai paima piniginę, kuprinę ar rankinę, padėtas kasoje tuo metu, kol žmogus atsiskaito.

„Kai žmonės kreipiasi dėl savo pavogto turto, iš karto pagelbėjame nukreipdami į policiją. Mes šiuo atveju galime tik bendradarbiauti su policija, perduodami filmuotą medžiagą“, – pastebi pašnekovas.

Jis atkreipia dėmesį ir į dar vieną rekomendaciją – nuskaičius prekes, kai jos teoriškai jau tampa pirkėjo nuosavybe, būtina jas stebėti arba iškart krauti į maišą ar vežimėlį, nes neretai prieš tai buvę pirkėjai kraudami savo pirkinius neva „netyčia“ prigriebia ir ne savo. „Kartais tai tikrai būna visiškai netyčiniai, dėl išsiblaškymo pasitaikantys atvejai, bet taip elgiasi ir ilgapirščiai, kurie tyčia užsibūna neva kraudami savo prekes, nepastebimai paimdami ne savo“,  – išlikti budriais ragina Ž. Bukauskas.

Pašnekovas pasakoja, kad šiuo laikotarpiu pasitaiko ir šiek tiek kuriozinių situacijų, kai žmonės tiesiog palieka savo daiktus parduotuvėje. Dažnas scenarijus, kai jie lieka uždaryti saugojimo dėžutėse. „Būna, ateina po kelių dienų, sako, „lyg ir palikau, o gal kas pavogė“. Paaiškėja, kad tikrai taip – pirkinių maišas ar kuprinė buvo kelias dienas uždarytos saugojimo dėžutėje“,  – pasakoja Ž. Bukauskas.

Ž. Bukauskas dalijasi keliais reikšmingais priminimais:

  • Nesinešiokite piniginės, mobiliojo telefono, namų ar automobilio raktų galinėje ar šoninėse kelnių kišenėse. Čia laikomi daiktai yra lengvai pasiekiami ilgapirščiams. Taip pat jie gali iškristi, jums net nepastebėjus.
  • Rankines laikykite užsegtas ir kuo arčiau savęs. Tai ypač aktualus priminimas nešiojantiems kuprines, nes jų savininkai dažnai net nepajunta, kuomet kuprinė yra atsegama ilgapirščių.
  • Nepalikite piniginių ar rankinių net trumpam padėtų prie kasų, suolelių ar kitose vietose. Vagys veikia žaibišku greičiu.
  • Kai parduotuvėse nuskaito jūsų prekes, stenkitės iš karto jas krauti į vežimėlį ar maišą.

Atkreipkite dėmesį, jeigu aplink jus pradeda buriuotis grupė žmonių, tarsi taip pat kažką stebėtų (vitrinas, miesto kalėdines dekoracijas ar pan.). Tokias dirbtines spūstis didelio susibūrimo vietose dažnai organizuoja profesionalūs kišenvagiai. Pastebėję įtartinų situacijų, laikykite rankines kuo arčiau savęs, nedelsiant pasitraukite į šalį.

    Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

    ADDRESS

    63739 street lorem ipsum City, Country

    PHONE

    +12 (0) 345 678 9

    EMAIL

    info@company.com