Ilgėjant tamsiajam paros metui išauga ir įsilaužimų į patalpas grėsmė. Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenimis nuo praeitų metų spalio iki šių metų kovo mėnesio buvo užfiksuota beveik 32% daugiau vagysčių ir apiplėšimų atvejų, nei šviesiaisiais metų periodais, pavyzdžiui, nuo šių metų balandžio iki liepos mėnesio.

        Vertiname, kad išaugusi įsilaužimų ir plėšimų grėsmė išliks ir iki žiemos švenčių, kuomet įsilaužimai į patalpas suaktyvėja. Todėl gyventojams patariame išlikti budriems, nes tamsus paros metas yra ypač parankus ilgapirščiams veikti nepastebėtiems!  Todėl gyventojams ypač rekomenduojame atlikti būtiniausius veiksmus, kurie padėtų maksimaliai sumažinti įsilaužimo į būstą bei turto praradimo riziką.

  • Durys ir spynos. Maždaug du trečdaliai vagysčių yra įvykdomos išlaužiant duris. Todėl labai svarbus turto apsaugos aspektas – patikimo gamintojo, kokybiškos durys bei jų spynos, kurios tampa pirmąja ir sudėtingiausiai įveikiama kliūtimi ilgapirščiams patekti į patalpas. Turint patikimas duris privalu visuomet jas rakinti – šį svarbų veiksmą nuolat priminkite savo mažiesiems!
  • Langai ir jų užraktai. Atkreipiame dėmesį, jog nepavykus įeiti pro duris, vagys gali mėginti laužtis pro langus. Todėl kokybiški langai ir jų užraktai yra ne mažiau svarbūs. Durys ir langai – tai pirmasis patalpų apsaugos ruožas – jis turi maksimaliai apsunkinti patekimo į patalpas galimybę! 
  • Jeigu išvykstate iš namų nepalikite pravirų (net ir vos pravertų vėdinimui) langų, neužrakintų durų bei vartų. 
  • Jeigu išvykstate nors ir trumpam laikui, įjunkite apsaugos signalizaciją. Atminkite, apytiksliai tik viena iš 200 vagysčių tenka saugomoms patalpoms!
  • Nepasakokite mažai pažįstamiems asmenims, ypač socialinių tinklapių asmeninėse paskyrose, kur, kada ir kuriam laikui planuojate išvykti. Lygiai taip pat  nesidalinkite informacija ir apie naujai įsigytus brangius daiktus (asmeninis kompiuteris, žaidimo konsolė, televizorius ir kita). Tai ypač vertinga informacija nusikaltėliams!
  • Laikykite seife ar patikimai užrakinamoje metalinėje spintoje materialines vertybes, kitus nesunkius vertingus daiktus. Stenkitės patalpose nelaikyti grynųjų pinigų.
  • Bendradarbiaukite su kaimynais jūsų bendruomenės saugumo klausimais. Susipažinkite su kaimynais, paprašykite, kad jums išvykus šie išimtų korespondenciją iš jūsų pašto dėžutės (pilna pašto dėžutė gali būti požymiu, jog jūsų ilgokai nėra namuose). Dalinkitės su artimiausiais kaimynais mobiliojo telefono numeriais, susitarkite, jog, pastebėjus galimą santechninę avariją, apie tai jus informuotų. Taip sumažinsite ne tik įsilaužimo, bet ir turto sugadinimo riziką bei galimą žalą.

   Pasirūpinkite, kad Jūsų namai visuomet būtų Jūsų tvirtove!

  Gaukite pasiūlymą!

  Nurodykite pageidaujamą paslaugą:

  Nurodykite objekto tipą:

  Nurodykite savo kontaktinius duomenis

  Sėkmingai išsiųsta.
  Įveskite duomenis.